№642
Рейтинг: 0.0 з 5 (0 голос.)

1. Тема: «Жаль за втраченою річкою». Основна думка: «Природа просить людину зберегти її красу».
Інформація в цій замітці докладніша, ніж в інших. У ній не лише наведено факт знищення річки, а й висловлені міркування з цього приводу. Замітка має заголовок. За всіма ознаками — це текст-роздум. У ньому є висловлювання, до яких можна поставити питання чому?. Крім того, у замітці описані причини (перший абзац) і наслідки (другий абзац) наведеного факту (зникнення річки).

2. У центрі міста, у якому я живу, є величезне озеро. На одному з його берегів — зарості очерету. Боляче дивитися, як його захаращують люди. Чого тільки не викидають туди! І пластикові пляшки, і сміття, і навіть зливають якісь розчини. Деякі водії на березі озера миють свої автомобілі. А це шкідливо і для водойми, і для ґрунту навколо неї. Я не кажу вже про риб, раків, жаб — вони можуть просто загинути.

3. Ні — ярам!

15 березня школярі міста Зелений Гай висадили на околиці понад сто дерев. Вони зробили це, щоб запобігти екологічній катастрофі. Юні захисники природи зауважили, що на приміських полях через щорічні затяжні зливи розпочалося стрімке утворення яру. Учні добре знали з уроків природознавства, чим це загрожує природі. Тому запропонували вчителям і батькам створити на околиці міста невеличкий парк — посадити дерева й кущі, які укріплять ґрунти. З-поміж дорослих знайшлися шляхетні люди, які підтримали дітей,— купили гарні сортові саджанці, ландшафтні дизайнери спланували алеї, садок каменів, невеличкі водойми з водограями. Усі — і дорослі, і діти, навіть малеча, дружно працювали й раділи відновленому куточку природи.

Відгуки

Всього коментарів: 0
avatar

Відгуки

avatar
up