Запрошуємо відвідати наш Інтернет-магазин і нашу Бібліотеку

№634
Рейтинг: 0.0 з 5 (0 голос.)

1. Епізоди з життя Тараса Шевченка і Григорія Сковороди свідчать, на перший погляд, про різне. А насправді їх дещо ріднить. Великі люди і стають великими саме тому, що є особистостями від самого дитинства. Мене вразила та самостійність, сміливість, допитливість і цікавість, із якою і маленький Тарас, і вже старший Григорій ставилися до життя.

2. Про життя Тараса Шевченка мені відомо чимало, а ось про Григорія Сковороду — менше. Але дещо я все ж розповісти можу. Щось мені відомо з уроків літератури, щось читав сам, а про щось розповіли старший брат і батьки. Ми часто ввечері обмінюємося враженнями про побачене, прочитане й почуте.
Найбільше з біографії Тараса Шевченка я запам’ятав те, як він потрапив до Петербурга, став вільним від кріпацтва, навчався на художника. Саме тоді поет наполегливо займався самоосвітою, жадібно читав класиків, палко цікавився історією та філософією.
Щодо Григорія Сковороди. Уявіть: хлопчик з небагатої козацької сім’ї здобув освіту в сільській школі, навчався в Києво-Могилянській академії, щоправда з перервами. Вивчив латину, грецьку, церковнослов’янську, польську, німецьку та інші мови! Чи багато хто в наші часи може похвалитися таким?! Тато каже, що за всіх часів, за всіх обставин, життя людини залежить насамперед від неї самої.

Відгуки

Всього коментарів: 0
avatar

Відгуки

avatar

up