Додано підручники для 8 класу за Новою програмою :: Запрошуємо відвідати наш інтернет-магазин «ДзвінОК»

Зелене листячко з вирію
Рейтинг: 0.0 з 5 (0 голос.)

Першої зелені хлюпнуло — усміхнулись юною травичкою луги, наче ніжним димком узялись. І той димок де яскравіший, зеленіший, а де ледь-ледь тримається, ось дмухне вітер — і звіє; а де ще й торішня трава Сіріє, і з-під неї лише бліді шпичаки встигли вистромитись... В тихих та ласкавих берегах лежить став, тремтить на поверхні студена голубизна неба. Ще не проткнулися з води ні очерет, ні рогіз, і став видається пустельний, непривітний, і крижаним подихом несе від нього...

Ясним зеленим пухом вкрилось вербове гілля, й гілочки полагіднішали й подобрішали, немов тихенько радіють, немов по-своєму всміхаються. Кожна верба — мов зелена хмара пуху, яку тримає вкупі якась дивовижна сила; ось-ось він розлетиться, вже й почав падати по пушинці-другій. І не хочеться вірити, що мине кілька днів, і цей вербовий пух перетвориться на листя, воно потемнішає, здаватиметься не таке легке, і вже верби не ввижатимуться хмарами, що посідали на землю, а просто — весняними деревами та й годі.

Ліс ще недавно стояв прозорий і начебто незатишний — далекі просвіти відкривались між деревами,— й коли навіть шумів під вітром, то якось голо й пусто шумів, зовсім не так, як увосени чи влітку... А це на вільсі й на березі посідали зграйками соковиті, різьблені листочки, навіть спершу не листочки, а якісь наївні натяки на них, лише обіцянка... А потім побільшало зграйок, немов вони одна за одною прилітали з вирію, й кожна ота зелена пташина невдовзі підросла, крильцята розправила — вже, дивись, і на листок стала схожа. І спершу їх мало, вони не вкривають усього гілля, дерево ще не ховається в ньому, воно ще відкрите й наче незахищене, та все ж таки помітно повродливішало, добре так і надійно заясніло в тому кволому листі.

І в цю пору розвивається не весь ліс. Стоять похмурі дуби, чорні, зосереджені, зодягнуті в свої минулорічні шати. Й граби лише обіцяють зазеленіти, вже й бруньками обібрались, а з бруньок прозирають бліденькі вічка, хворобливим, біластим поглядом посвічують... Не всі дерева вже розвились, а тому-то ті, що стоять у спалахах сонячної, веселої, по-дитячому легкої зелені, будять святковий настрій, вони скидаються на весняні вітрила цього лісу, на вітрила, під якими ліс пливе у весну, в літо й таки допливе...

Й ще деякі дерева стоять голі, а дика груша на галяві зацвіла! Листя на ній нема, гілля чорне-чорнісіньке, кострубате, а непомітно викинула пуп’янки, й ті пуп’янки якогось гарячого дня дружно спалахнули біло-рожевим цвітом! І скільки ж його на старій та немічній, що очам не віриться. Стоїть, радісна, стоїть, усміхнена, щодень цвіт на ній дужче розпускається, вже вона така пухнаста, така нарядна, вродлива! А за нею, в глибині лісу, ніби ховаючись од сторонніх поглядів, зацвіла ще одна груша, й обидві вони наче переморгуються своїм квітом.

Ліс де ще чорніє, голий, де вже зазеленів, а груші, молоком облиті, немов з’явились першими на радість і деревам, і птахам, і погожому дню, й людині, яка не може не зачудуватись.

Популярне

«Міщанин-шляхтич»Мольєр Жан-Батіст

«Казка про двох пальців»Андієвська Емма

«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»Чемерис Валентин

«19 жовтня»Пушкін Алєксандр

«Сіроманець»Вінграновський Микола

««Коли настав чудовий май...»»Гейне Генріх

«Дрімають села...»Франко Іван

«Діамантовий берег»Сенченко Іван

«Альпійська балада»Биков Васіль

«Шпага Славка Беркути»Бічуя Ніна

Випадковий твір

«Волинь (частина 2)»Самчук Улас

«Хвиля»Українка Леся

«Розвивайся ти, високий дубе»Франко Іван

«Дядько Никін»Тютюнник Григір

«Зелена Євангелія»Антонич Богдан-Ігор

«І ти колись боролась, мов Ізраїль…»Українка Леся

«Майстер корабля»Яновський Юрій

«Автопортрет»Антонич Богдан-Ігор

«Різдво»Антонич Богдан-Ігор

«Доля»Костенко Ліна

Відгуки

Всього коментарів: 0
avatar