Додано підручники для 8 класу за Новою програмою :: Запрошуємо відвідати наш інтернет-магазин «ДзвінОК»

Утрачений світ
Рейтинг: 0.0 з 5 (0 голос.)

Обкладинка книжки Утрачений світ
Жанр: Фантастична повість
Переклад: Микола Іванов
Рік:
СКАЧАТИ
PDF
  • Анотація
  • Зміст/Скорочено
  • Читати онлайн
  • Відгуки

Це перша книга з циклу творів про професора Челленджері. В романі описуються пригоди британської експедиції в Південну Америку. На скелястому недоступному плато (відсилання до їдальні горе Рорайма) Челленджер з супутниками (професором Саммерлі, лордом Джоном Рокстоном і репортером Мелоун, від чийого імені ведеться розповідь) виявляють "Загублений світ" - район, заселений динозаврами, человекообезьянамі і примітивними людьмикам'яного століття.

Намагаючись добитися розташування красуні Гледіс, молодий журналіст-ірландець Едуард Мелоун просить свого видавця дати йому якесь "небезпечне завдання". Редактор Мак-Ардл дає йому доручення взяти інтерв'ю у відлюдькуватого та дивакуватого професора Джорджа Челленджера, відомого скандаліста і ненависника журналістів. Перша ж зустріч Мелоуна з професором закінчується бійкою, проте, Мелоун вдається домогтися симпатії Челленджера, не подавши поліцейському скаргу. Професор пояснює журналістові причину його незгод з ученим світом - одного разу, під час поїздки по Південній Америці, вчений виявив в маленькому селі тіло натураліста на ім'я Мепл-Уайт. Вивчивши щоденник покійного, Челленджер виявив, що в ньому є замальовки зовсім недослідженою місцевості, а також динозаврів поряд з людьми. Користуючись щоденником, професор здійснив похід у вказане місце, якого місцеві тубільці сильно бояться, вважаючи його житлом злого духа Курупурі, і виявив гігантське плато, де підстрелив тварину, що виявилося доісторичним птеродактилем. З собою він привіз крило ящера і кілька фотографій - досить слабкі докази на користь його теорії.

На лекції в Музеї природної історії Челленджера звинувачують в тому, що він вигадав відкрите їм плато і фальсифікував докази. Він заявляє про готовність здійснити повторну експедицію на плато з тим, щоб об'єктивні свідки підтвердили його слова. В експедицію разом з ним викликаються їхати скептично налаштований вчений професор Саммерлі, знаменитий мисливець і мандрівник лорд Джон Рокстон і Мелоун. Дослідники відправляються в Бразилію і піднімаються вгору по Амазонці, супроводжувані місцевими індіанцями і негром Самбо. Пройшовши за вказаною челенджером маршруту, експедиція виявляє плато, але це не зменшує скептицизму Саммерлі, що викликає сварку між вченими. Експедиція обходить плато колом але піднятися наверх неможливо а печера через яку піднявся Мепл-уайт завалена. Увечері герої смажать півтуші свині на рожні, але раптово з'явився птеродактиль забирає їх вечерю, Саммерлі визнає правоту Челленджера, Челленджер гідно, без якого-небудь зловтіхи, дружньо потискує руку Саммерлі. Групі вдається піднятися на скелю, що стоїть поруч із плато, і звалити на іншу сторону дерево. Як тільки вони переходять на плато, метис Гомес зіштовхує дерево в прірву, відрізаючи англійців від порятунку. Гомес таким чином мстить лорду Рокстон за смерть свого брата-работорговця. Відповівши зраднику влучним пострілом з рушниці, четверо британців йдуть углиб плато, де, до великої радості Челленджера, зустрічають живих динозаврів. Але незабаром мандрівникам доводиться вступити в серйозну боротьбу за виживання серед м'ясоїдних аллозавр (або мегалозавром), летких птеродактилів і лютих обезьянолюдей - далеких предків людини.

Після дослідження плато експедиції вдається спуститися вниз. На засіданні в Музеї природної історії соратники Челленджера підтверджують розповідь професора, але тепер не вірять уже ім. Тоді професор як доказ демонструє спійманого їм на плато живого птеродактиля.

Натисніть на зображення для перегляду в повноекранному режимі
Всього коментарів: 0
avatar

Популярне

«Міщанин-шляхтич»Мольєр Жан-Батіст

«Казка про двох пальців»Андієвська Емма

«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»Чемерис Валентин

«19 жовтня»Пушкін Алєксандр

«Сіроманець»Вінграновський Микола

««Коли настав чудовий май...»»Гейне Генріх

«Дрімають села...»Франко Іван

«Діамантовий берег»Сенченко Іван

«Альпійська балада»Биков Васіль

«Шпага Славка Беркути»Бічуя Ніна