Утрачений світ
Рейтинг: 0.0 з 5 (0 голос.)

Обкладинка книжки Утрачений світ
Жанр: Фантастична повість
Переклад: Микола Іванов
Рік:
СКАЧАТИ
PDF

Це перша книга з циклу творів про професора Челленджері. В романі описуються пригоди британської експедиції в Південну Америку. На скелястому недоступному плато (відсилання до їдальні горе Рорайма) Челленджер з супутниками (професором Саммерлі, лордом Джоном Рокстоном і репортером Мелоун, від чийого імені ведеться розповідь) виявляють "Загублений світ" - район, заселений динозаврами, человекообезьянамі і примітивними людьмикам'яного століття.

Намагаючись добитися розташування красуні Гледіс, молодий журналіст-ірландець Едуард Мелоун просить свого видавця дати йому якесь "небезпечне завдання". Редактор Мак-Ардл дає йому доручення взяти інтерв'ю у відлюдькуватого та дивакуватого професора Джорджа Челленджера, відомого скандаліста і ненависника журналістів. Перша ж зустріч Мелоуна з професором закінчується бійкою, проте, Мелоун вдається домогтися симпатії Челленджера, не подавши поліцейському скаргу. Професор пояснює журналістові причину його незгод з ученим світом - одного разу, під час поїздки по Південній Америці, вчений виявив в маленькому селі тіло натураліста на ім'я Мепл-Уайт. Вивчивши щоденник покійного, Челленджер виявив, що в ньому є замальовки зовсім недослідженою місцевості, а також динозаврів поряд з людьми. Користуючись щоденником, професор здійснив похід у вказане місце, якого місцеві тубільці сильно бояться, вважаючи його житлом злого духа Курупурі, і виявив гігантське плато, де підстрелив тварину, що виявилося доісторичним птеродактилем. З собою він привіз крило ящера і кілька фотографій - досить слабкі докази на користь його теорії.

На лекції в Музеї природної історії Челленджера звинувачують в тому, що він вигадав відкрите їм плато і фальсифікував докази. Він заявляє про готовність здійснити повторну експедицію на плато з тим, щоб об'єктивні свідки підтвердили його слова. В експедицію разом з ним викликаються їхати скептично налаштований вчений професор Саммерлі, знаменитий мисливець і мандрівник лорд Джон Рокстон і Мелоун. Дослідники відправляються в Бразилію і піднімаються вгору по Амазонці, супроводжувані місцевими індіанцями і негром Самбо. Пройшовши за вказаною челенджером маршруту, експедиція виявляє плато, але це не зменшує скептицизму Саммерлі, що викликає сварку між вченими. Експедиція обходить плато колом але піднятися наверх неможливо а печера через яку піднявся Мепл-уайт завалена. Увечері герої смажать півтуші свині на рожні, але раптово з'явився птеродактиль забирає їх вечерю, Саммерлі визнає правоту Челленджера, Челленджер гідно, без якого-небудь зловтіхи, дружньо потискує руку Саммерлі. Групі вдається піднятися на скелю, що стоїть поруч із плато, і звалити на іншу сторону дерево. Як тільки вони переходять на плато, метис Гомес зіштовхує дерево в прірву, відрізаючи англійців від порятунку. Гомес таким чином мстить лорду Рокстон за смерть свого брата-работорговця. Відповівши зраднику влучним пострілом з рушниці, четверо британців йдуть углиб плато, де, до великої радості Челленджера, зустрічають живих динозаврів. Але незабаром мандрівникам доводиться вступити в серйозну боротьбу за виживання серед м'ясоїдних аллозавр (або мегалозавром), летких птеродактилів і лютих обезьянолюдей - далеких предків людини.

Після дослідження плато експедиції вдається спуститися вниз. На засіданні в Музеї природної історії соратники Челленджера підтверджують розповідь професора, але тепер не вірять уже ім. Тоді професор як доказ демонструє спійманого їм на плато живого птеродактиля.

avatar

Популярне

«Міщанин-шляхтич»Мольєр Жан-Батіст

«Казка про двох пальців»Андієвська Емма

«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»Чемерис Валентин

«До Танаськи по молоко»Гуцало Євген

«19 жовтня»Пушкін Алєксандр

«Сіроманець»Вінграновський Микола

«Дрімають села...»Франко Іван

««Коли настав чудовий май...»»Гейне Генріх

«Діамантовий берег»Сенченко Іван

«Альпійська балада»Биков Васіль

up